Psí škola DogSport CZ
výcvik psů pozitivní motivací
Plzeň - Slovany, Liliová ul.
 

email: dogsportcz@gmail.com 

GPS: 49°43'52.183"N; 13°22'57.217"E, Mapa


O nás

DogSportCZ je psí škola a oblastní skupina agility.

Zaměřujeme se na výcvik psů nejen na sportovní úrovni (agility), ale také na běžné soužití se psem. Naším cílem je pomáhat majitelům s výcvikem jejich čtyřnohého kamaráda moderní formou. Nabízíme možnost trávení volného času v příjemném prostředí, naučení se novým dovednostem v oblasti výchovy a výcviku a především si zasportovat s vaším psím parťákem.

Filozofií naší psí školy je naprosto nenásilný výcvik psa pomocí pozitivní motivace. Budeme velmi rádi, pokud si tento systém tréninku osvojíte a budete aplikovat na Vašeho psa, čímž nepoměrně usnadníte a zkvalitníte Vaše soužití.

Připravujeme pro Vás spoustu kurzů a přednášek, mezi kterými si jistě vyberete. Ať již máte zájem o vystavování, sportování nebo "jen" o zlepšení vztahu s vaším psem, budeme velmi rádi pokud se na nás obrátíte, jestliže hledáte alternativu ke "klasickému cvičáku".

Těšíme se vás,
DogSport CZ



Proč si vybrat právě nás aneb jak poznat dobrou psí školu?

1) Individuální přístup – Nikdy se Vám nestane, že na Vás při hodině trenér nebude mít čas, jelikož maximální počet psů na skupinové hodině jsou 3 (ovšem z 90% jsou na hodině pouze 2 psi). Máte možnost nejen řešit problémy, které se týkají pouze Vašeho psa, ale především se učit pozorováním druhého člověka. Jinými slovy za své peníze dostanete maximum. Často si lidé myslí, že „cvičák“ je hlavně pro psy. To je ovšem velký omyl, jelikož na tréninku se učíte převážně Vy, jak se svým psem pracovat doma, na procházkách apod.

2) Moderní a bezpečné tréninkové metody – Poradil Vám někdo, že když Vás pes táhne na vodítku, že ho musíte „vycukat“? Nebo když žere věci ze země, že musí dostat trest? Nebo když vrčí, musíte mu ukázat kdo je alfa? Zapomeňte na podobné nesmysly a cvičte psy pomocí rozumu a lásky, nikoliv násilím. Plánovali jste si přece pořídit nejlepšího kamaráda a ne soupeře. Psi jsou mnohem více inteligentní, než si myslíme. Neobracejme si jejich inteligenci proti sobě!

3) 100% časová flexibilita – termíny tréninků si domlouváte zcela podle Vašich časových možností.

4) Správná socializace – Nestane se Vám, že budete na hodině se psem, od kterého by Váš pes převzal špatné chování, bál se nebo byl obtěžován.

5) Možnost vybrat si oblast tréninku – Věnujeme se nejen agility, ale také přípravám na výstavy, trikům, obedience a řešení specifických problémů jako je strach z jízdy autem, strach ze psů a lidí, manipulace například při veterinárních zákrocích. Dále pak systematická příprava na různé psí sporty, samozřejmostí je přizpůsobení tréninkového plánu cílům majitele.

6) Vzdělávání se v oblasti tréninku – Naučíte se nové dovednosti jak správně trénovat psa pozitivní motivací. PM lze trénovat nejen psa, ale také ostatní zvířata a dokonce i lidi kolem sebe :-). Dále pro lidi navštěvující naše kurzy pořádáme letní agility tábory, semináře s odborníky například v oblasti fyzioterapie či chiropraxe.

7) Dostupnost – Tréninkový prostor se nachází v klidné části na Slovanech u řeky. Můžete se k nám lehce dostat MHD.

8)  Psí školky – Neuznáváme a tudíž neotvíráme žádné psí školky ve stylu „pustíme štěňátka ať si společně hrají a tím se krásně socializují“. Chápeme, že psí školka je dobrý byznys, avšak společné (a většinou draze zaplacené) hraní si s ostatními štěňátky nikdy nic dobrého vašemu pejskovi nepřinese. Hra je největší nástroj pro budování společného vztahu. Všichni lidé chtějí, aby si jejich psi na procházkách druhých psů nevšímali, neutíkali za nimi, popřípadě se nechali odvolat. Ovšem psí školky dělají přesný opak. Jsme si vědomi zásadní důležitosti správné socializace a také tak jsou koncipované i naše tréninky.