Psí škola DogSport CZ
výcvik psů pozitivní motivací
Plzeň - Slovany, Liliová ul.
 

email: dogsportcz@gmail.com 

GPS: 49°43'52.183"N; 13°22'57.217"E, Mapa


Jana + Keeper (sheltie)

Při prvním seznámením s výcvikem psa pozitivní motivací, jsem zjistila, že nemusím psa bít a křičet na něj, když něco neudělá. Upřímně, to mě odpuzovalo od klasických cvičáků a proto jsme je nikdy nezačali navštěvovat. Možná i díky tomu jsme to měli s Keepem jednodušší. Nebyli jsme omezeni předchozími zkušenostmi, které by nám bránili pochopit základní myšlenku výcviku PM, protože ne každý se s ní dokáže ztotožnit.

Ze začátku jsme měli problém a to ten, že Keepa zajímalo úplně všechno ostatní, než já a moje volání a povely. Raději si čuchal na zemi a běhal za ostatními psy. Díky Verče jsem zjistila, že problém jsem byla já a ne Keep, jak by si někdo mohl myslet. Nebyla jsem pro něj dost zajímavá, a proto se choval, jak se choval. I na prvních lekcí, kdy se měl soustředit jen na mě, tak utíkal a v podstatě si zkoušel dělat “co chtěl“. Časem se to ale začalo zlepšovat. Keep pochopil, co se od něj chce a už teď můžu říct, že i venku na procházce vidím ohromný pokrok, který jsme spolu udělali. Nejvíc se mi líbí, jak je Keep ze cvičení nadšený a těší se na každou příležitost, kdy může zase cvičit.

Jelikož je to šeltiák, jak se patří, štěkal na kurzu jako blázen a i to se nám PMkou podařilo minimalizovat.

Jako pes v pubertě má také problém se snášenlivostí s některými psy. Většinou nebyl ten, kdo by vyjel jako první, ale takové chování je nepřípustné ať už ho vyvolal nebo ne. I tohle se nám díky instruktorce Verče podařilo podchytit a vidíme velké zlepšení.

Je jasné, že vše má svůj čas a nemůžete si myslet, že ze dne na den bude z vašeho psa génius, který vždy poslechne. Díky PM, se ale naučíte, jak pracovat se svým psem, co má váš pes rád, co ho baví, jak řešit problémy s jeho chováním, jak předcházet nežádoucímu chování, ale hlavně se naučíte trávit se svým psem aktivně čas a vytvoří se mezi vámi úžasný vztah, který už vám nikdo nikdy nevezme.

Musím říct, že Keep se sice naučil spoustě věcem, nejvíc jsem se musela ale učit já sama a občas to bylo hodně náročné. Výsledek však stojí za to a děkuju moc Verče za obrovskou trpělivost, protože ne vždy to s námi bylo jednoduché a hlavně za ochotu a nasazení s jakým se nám věnovala.