Psí škola DogSport CZ
výcvik psů pozitivní motivací
Plzeň - Slovany, Liliová ul.
 

email: dogsportcz@gmail.com 

GPS: 49°43'52.183"N; 13°22'57.217"E, Mapa


Martina + Buddy (barevný boloňáček, 4 roky)

K Verči chodíme s Badíkem cca 1 rok. Našim velkým problémem bylo a je, že Badík má problémy s koncentrací, zajímá ho všechno okolo ( čichání, běhání „za psíma holkama“ atd) jen ne já. Protože je to můj první pejsek a neměla jsem téměř žádné zkušenosti, tak jsem se na začátku bohužel dopustila spousty chyb z neznalosti, které musím nyní napravovat.

badyAgility jsme se trošku věnovali už dříve na jiném cvičáku, ale Badíka to moc nebavilo a utíkal z parkuru čichat a já si nevěděla rady, co s ním. Proto jsem se na doporučení kamarádky obrátila na Verču a pomocí pozitivního cvičení a trikům vidím, jak se můj pejsek pomalu mění. Triky a shaping ho velice baví a strašně rád je předvádí a i v agility našel zálibu, protože pomalu začal chápat, co se po něm vlastně chce.

Vyhovuje mi styl výuky, že jsme na hodině po dvojicích a tak máme čas si důkladně procvičit dané úkoly, líbí se mi, že Verča dokáže nastavit trénink podle potřeb každého pejska individuálně, v případě neúspěchu vymýšlí další možnosti, aby to pejsek pochopil a byl úspěšný. I přesto, že výuka pomocí PM není na dvě lekce, ale chce to trpělivost, mě to moc baví a na každou hodinu se moc těším. A když vidím, že i ten můj „zlobivý kluk“ se výrazně zlepšil, tak mám radost dvojnásobnou. Je před námi ještě dlouhá cesta, zdaleka nemáme vyhráno, ale člověk se učí vlastně celý život a mě, nezkušeného psovoda, tento styl výuky naučil, jak aktivně pracovat se svým pejskem a jak skvělý vztah si spolu díky tomu můžeme vytvořit.

Děkujeme Ti Verčo za veškeré rady a trpělivost, kterou s námi máš.