Psí škola DogSport CZ
výcvik psů pozitivní motivací
Plzeň - Slovany, Liliová ul.
 

email: dogsportcz@gmail.com 

GPS: 49°43'52.183"N; 13°22'57.217"E, Mapa


Julča + Rozárie

rozaRozárie je kříženec border collie a chodského psa což je ve výsledku velice  temperamentní pejsek. Měli jsme tu čest vyzkoušet klasický cvičák, kde se nás na malém plácku za nemalé peníze krčilo nejméně deset. S každou hodinou se chování Roz horšilo a já se začala bát, že jsem si na sebe ušila moc těžké břemeno a holku nezvládnu. Když byl Róze necelý rok, na doporučení kamarádky jsem navštívila DogSport CZ. Co si budeme nalhávat, na první lekci jsem se cítila jakkoliv, jen ne jistě. Trénink je o 180 ° odlišný od jiných. Ovšem s každou další hodinou jsem na nás cítila pokroky a trénink nás bavil čím dál tím víc. 

Miminu nyní budou skoro dva roky a myslím si, že pokrok co jsme od té doby udělali je obrovský. Už nás netrápí projíždějící cyklisté, koloběžkaři, či běžci. Ve městě, v parku a lesích si bez mrknutí oka můžeme dovolit chodit bez vodítka a agility se nám stalo velkým koníčkem. Velké díky patří Verči, která s námi měla vždy notnou dávku trpělivosti a vše nám vysvětlila a v mnoha věcech pomohla.  V tuto chvíli už jen doufám, že na tréninky budu mít více času a s Roz se naučíme dalším a dalším věcem.

Je smutné, že Češi - národ pejskařů, z velké většiny zastává výchovné metody zastaralé několik desítek let. Když se v parku občas dívám jak lidé učí své čtyřnohé mazlíčky poslušnosti, je mi psů doopravdy líto. Věřím, že pozitivní motivace je jediná cesta, jak z pejska udělat bezkonfliktního, sobě rovného parťáka, který vás CHCE poslouchat a cvičit s vámi.